HOSTİNG VE VERİ YEDEKLEME?

Hosting

intel cloud hosting platformu

Niobeweb windows hosting ve linux hosting çözümleri için cloud yapısı kullanır. Sunucular Fujitsu Blade sunucular ve Eternus SAS Storage lardan oluşan cloud yapısı içinde yer alırlar. Sistem, herhangi bir yoğunluk olması durumunda kullanımı farklı kaynaklara dağılarak herhangi bir yavaşlık veya kesinti olmasını engeller.Herhangi bir donanım arızasında sistem otomatik olarak, kesinti yaşanmadan hosting hesaplarının diğer sunuculardan çalışmasını sağlar.

İntel Blade sunucu yapısı

Niobeweb Fujitsu BX-900 Blade altyapısı üzerinde bx920-s1, bx920-s2 ve bx922-s1 sunucular kullanmaktadır. Her bir sunucuda 9 adet 8Gb, toplamda 72GB DDR3-1333 ECC ram kullanılır. Sunucularda kullanılan Intel Xeon E5630 quad core işlemciler ile yüksek performans sağlanır.

İntel Eternus Storage Disk yapısı

Blade sunucu altyapısına entegre olarak veriler SAS disklerden oluşan Eternus DX-80 storage üzerinde yer alır. 15.000 rpm hızlı diskler ve 8gbit fiber bağlantı ile veri okuma ve yazma işlemlerinde yüksek hız sağlanır.

İntel  hosting platformu CENTRA

Tüm windows hosting sunucuları Windows enterprise server 2008 işletim sistemi kullanır. Kontrol panel olarak Niobeweb yazılım ekibinin geliştirdiği Centra kontrol yer alır. Kullanıcı, bayi ve admin seviyeleri olan kontrol panelde, windows hosting üzerine tüm işlemler pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Sistem aynı zamanda Niobeweb sitesi ile de entegredir. Bazı işlemler kontrol panele giriş yapılmadan niobeweb üyelik hesabınızdan yapılabilir. Sunucular sadece web hizmeti için kullılır. Mail, database ve DNS hizmetleri ayrı merkezi sunucularda çalışır.

Linux hosting platformu PLESK

Sunucularımızda Debian 5 üzerinde Litespeed web server ile güçlendirilmiş Apache web server kullanılmaktadır. PHP 5.3.x ve MySQL 5.1 versiyonları yer almaktadır. Hosting hesaplarınızın yönetimi için Plesk 10 kontrol paneli kullanımınıza sulunulmuştur.

İntel Yedekli DNS Sunucu

Tüm hosting hizmetleri için merkezi DNS sunucular kullanmaktayız. Web sunuculardan bağımsız olarak çalışan DNs sunucularımız iki ayrı lokasyonda yer almaktadır. Birinci DNS sunucumuz İzmir veri merkezimizde, ikinci DNS sunucumuz Almanya'da yer almaktadır. Bazı ülkelerden Türkiye yönüne yavaşlık olması neticesinde oluşabilecek sorgu hatalarını ortadan kaldırmak için ikinci DNS yurtdışında konumlandırılmıştır.

Yük paylaşımlı yeni mail intel sunucular

Yeni yapılandırılan mail sunucular tamamen yük paylaşımlı olarak çalışmaktadır. Bu yapı ile SMTP ve POP3 bağlantılarında kesinti ve yavaşlık olması engellenmiştir. Tüm hosting paketleri için web sunuculardan ayrı olarak merkezi olarak bir mail server kümesinden hizmet verilir. Mail hizmetleri içni Merak mail server ve Merak Türkçe Webmail kullanılır.

Image
Tam Ekran Yukarı Yukarı Git
INTEL