KURUMSAL NETWORK  ÇÖZÜMLERİ

Yapıları hangi segmentte olursa olsun kurumsal ağlar kurumlarin titizlikle üzerinde durduğu bir konudur. Kurumların yerel veya uzak ağ yapılarındaki iletişim ve bağlantı kalitesinin gerekliliği bu alana olan ilginin artmasına neden olmuştur. Çünkü mevcut çalışma koşulları kurumları bilgiye hızlı ulaşmayı, ulaşılan bilgiyi kurum veya ortak çalışılan noktalarla en hızlı ve sağlıklı bir şekilde ulaştırılmasına zorlamaktadır.

Sunucularınız, istemcileriniz ve diğer ağ aygıtlarınız birbirleri ile kaliteli iletişim içerisinde değillerse mevcut ağ yapınız kurumunuz için bir anlam ifade etmeyecektir.

 

INTEL MEDYA, kurumların mevcut network yapısını analiz edip, ihtiyaçlarını değerlendirirken, güncel ve gelecekteki ihtiyaçları da tespit ederek, yapısal kablolama hizmetlerinden başlayıp, marka bağımsız şekilde en doğru ürünü konumlandırarak, güvenlik ve yedeklilik çözümlerini de içeren en üst seviye network topolojilerinin kurulumuna kadar varan geniş bir yelpazede geniş alan ağ, yerel alan ağ, kablosuz ağ ve fiber ağ çözümleri sunmaktadır.

 

o    Yapısal kablolama çözümleri

o    Fiberoptik kablolama çözümleri

o    Verimerkezi altyapı çözümleri

o    Ipv6 süreç danışmanlığı ve uygulama çözümleri

o    Ağ güvenliği çözümleri

o    Ağ güvenliği test ( penetration test )çözümleri

o    Kullanıcı doğrulama çözümleri

o    Kablosuz ağ çözümleri

o    Ağ izleme ve raporlama çözümleri

 

Yerel Alan Ağ Çözümleri: Yerel alan ağı, kuruluşların aynı bina veya kurum içerisindeki sunucular, istemciler ve çevresel birimlerin (yazıcı, nvr, fax vb.) ihtiyacını verimli bir şekilde karşılayan altyapı modelidir. INTEL  olarak bizler sistem entegrasyonunun bir bütün olduğuna inanıyoruz. Doğru çalışan ve yönetilebilen akıllı yerel ağ çözümlerimiz ile sunucu, veri depolama aygıtlarından gelen veri yükünü ve işlem gücünü network üzerinde kayba uğratmaksızın uç birimlere ulaştırılmasını sağlıyoruz. İntel medya beklentilerinizin üzerinde bir performans yaratarak, yaşanan yerel ağ problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

 

Genis Alan Ag Cozumleri: Geniş alan ağı, kurumların farklı lokasyonlarda yer alan birimleri (şube, mağaza, fabrika, depo) arasındaki iletişim ihtiyacını karşılayan bir ağ türüdür. INTEL geniş alan ağı çözümleri iletişim altyapısının tasarımından, uygulama ve işletim desteğine kadar bütün süreçleri kapsayan profesyonel hizmetler sunar.

 

Fiber Ag Cozumleri: Fiber ağ nem ve zorlu ortamlara dayanıklılığı ve yüksek bant genişliği açısından genellikle yerel ag kurulumunda da tercih edilmektedir. Fiber network çözümlerini, yerel ağ içerisinde doğrudan, geniş alan ağlarda ise çözüm ortaklarımızla birlikte sağlamaktayız.

 

Kablosuz Ağ Çözümleri: intel kablosuz ağ çözümleri ile işinizi ofisten konferans salonuna, depo katına, arabaya, eve, havaalanına, otele ve kafeteryaya hızlı ve güvenli bir şekilde taşımanızı sağlar. Kurumlar çalışanları, müşterileri ve iş ortaklarıyla iletişimlerini kablo bağımsız olarak sağlamak için kablosuz ağ teknolojilerini tercih etmektedirler.

Kablosuz ağ çözümlerimiz, kurum içerisinde kapalı ortamlarda kullanılabileceği gibi, ofis dışı açık ortamlarda da kullanılabilmektedir. Özellikle kampüs ortamlarında, kablo çekmenin zor olduğu binalar arası bağlantılarda kablosuz ağ çözümleri ve uzak mesafe kablosuz ağ çözümlerimiz yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

 

Firmamız Network alanında Network Altyapısının Tasarlanması ve Oluşturulması, Güvenlik Analizi, Güvenlik Cihazlarının Kurulumu, Uzak Lokasyonlar Arasında Network Bağlantılarının Kurulması, Yedekli Network Altyapılarının oluşturulması gibi hizmetler vermektedir.

 

Network Kurumsal kendisine gelen yardım çağrılarını deneyimli kadrosu ile karşılamaktadır. Müşterilerine telefonda, yerinde destek ve yüz yüze eğitim hizmetlerini kurmuş olduğu profesyonel çağrı merkezi vasıtası ile vermektedir.


 

 


 

Network Kurulumu

Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği

Ağ Hızlandırma Çözümleri

Ağ Yönetim ve Analiz Çözümleri

 

Network Sunucu Hizmetleri

DNS Sunucu Kurulumu

Ağ Loglama Çözümleri

Ağ İzleme Çözümleri

Merkezi Yönetim Çözümleri

 

Network Yönetim ve İzleme Çözümleri

Merkezi Yönetim

Merkezi İzleme ve Takip Sistemleri

 

Uzaktan Erişim Çözümleri

VPN Kurulumları

Farklı Ürünler Arası IPSec VPN Kurulumları

SSL VPN Çözümleri

 

Network Güvenliği Hizmetleri

Güvenlik Mimarisi Tasarımı Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Sistem Odası Güvenliği

 

Ağ Geçidi Anti Virüs Çözümleri

Güvenlik Duvarı Çözümleri (Firewall)

Atak Önleme Çözümleri (Intrusion Detection)

Sanal Ağ Çözümleri (VPN)

Web Filtreleme Çözümleri

Kurumsal Güvenlik Yönetim Çözümleri

Ağ Güvenliği Analizi Çözümleri

 

VPN Teknolojileri

IPSec VPN

PP TP Farklı Markalar Arası VPN

SSL VPN (Uygulama Modu)

SSL VPN (Tünel Modu 

Hizmetler

 

Network Kurulumu

Network Cihazlarının Kurulum ve Desteği

Ağ Hızlandırma Çözümleri

Ağ Yönetim ve Analiz Çözümleri

 

Network Bağlantı Hizmetleri

Yüksek Performanslı Yerel ve Geniş Alan Ağları

DSL, ISDN, MetroEthernet Bağlantılar

Yedekli Bağlantı Kurulumları

GPRS Üzerinden Bağlantı Kurulumları

 

Kablosuz Ağ Hizmetleri

Büyük Lokasyon Kablosuz Kapsama Alanı Oluşturma

Kablosuz Ağ Erişiminde Kullanıcı Kontrolü

Noktadan Noktaya Bağlantı Çözümleri

 

Uzaktan Erişim Çözümleri

VPN Kurulumları

Farklı Ürünler Arası IPSec VPN Kurulumları

SSL VPN Çözümleri

 

Network Güvenliği Hizmetleri Güvenlik Mimarisi Tasarımı Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

Ağ Geçidi Anti Virüs Çözümleri

Güvenlik Duvarı Çözümleri (Firewall)

Atak Önleme Çözümleri (Intrusion Detection)

Sanal Ağ Çözümleri (VPN)

Web Filtreleme Çözümleri

Kurumsal Güvenlik Yönetim Çözümleri

Ağ Güvenliği Analizi Çözümleri Kurumsal Güvenlik Politikası Oluşturma Programı

Kurumsal Bilişim Güvenliği ve Bilinçlendirme Eğitimi

Sistem Odası Güvenliği

 

Ses-Veri Çözümleri

Data Üzerinden Ses Aktarımı

VOIP Kurulumları

IP Telefon Çözümleri

IP Santral Çözümleri

IVR, ACD Çözümleri

 

Network Sunucu Hizmetleri

DNS Sunucu Kurulumu

Ağ Loglama Çözümleri

Ağ İzleme Çözümleri

Merkezi Yönetim Çözümleri

 

Yapısal Kablolama Çözümleri Fiber Kablolama

UTP Kablolama

Kabin Düzenleme

Sistem Odası Kurulumu

 

Network Yönetim ve İzleme Çözümleri

Merkezi Yönetim

Merkezi İzleme ve Takip Sistemleri

 

Referanslar

Network Kurulumları

Yapısal Kablolama

Cihaz Kurulumlar           Teknolojiler

 

Wireless Teknolojileri

Wi-Fi (802.11g, 802.11a, 802.11b, 802.11n)

GPRS (3G)

Wi-Fi Roaming

Wi-Fi Point-to-Point

Wireless WPA, MacFilter

 

VPN Teknolojileri

IPSec VPN

PP TP Farklı Markalar Arası VPN

SSL VPN (Uygulama Modu)

SSL VPN (Tünel Modu)

 

Network Bağlantı Teknolojileri

10/100/1000 LAN

MultiMode, Single Mode Fiber

Noktadan Noktaya Bağlantı Çözümleri

 

Ses Veri Teknolojileri

SIP Santral

SIP Telefon

 

Network Güvenlik Teknolojileri

AV Gateway

IDS, IPS, IDP

Web Filter

NAC (802.1x)

User Authenticaten (Radius, LDAP)

 

Wan Optimisation

Sıkıştırma ve QoS

Hızlandırma

Güvenli Bağlantı

Secure Communication

Traffic Shaping

Kural Tabanlı

Garanti/Max /Öncelikli Bant Genişliği

 

·         Kimlik Yönetimi: İşletmelerin büyümesiyle beraber kullanıcı hesaplarının kontrolden çıkması, kimlik yönetimini daha önemli hale getirir. Kimlik yönetimi, yetkilerin belirlenmesi, kullanıcıya göre sınırlamaların getirilmesi, kullanıcıların doğrulanması ve yetkilerinin denetlenmesi gibi işlemlerin tümünü içerir. İnnova bu hizmeti, dünyanın en iyi ürünlerinden Oracle Identity Management ve Microsoft Active Directory ile sunar.

·         Log Yönetimi: Bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin standartlarını belirleyen ISO 27001’e göre Log yönetiminin önemi çok fazladır. İşletim sistemleri veya farklı kaynaklardan alınan log’ların belli bir düzende tutulması ve gerektiğinde kullanılabilmesi gerekir.

·         Firewall&IPS: Port, Protokol, IP ve uygulama bazlı olarak tüm trafiği inceleyerek önceden tanımlanmış kurallar dahilinde kurum kaynaklarının güvenliğini sağlar. Bu sayede internet tarafından kurumsal alana ulaşmanın önüne geçilir.

·         Antivirüs: Her gün binlerce zararlı yazılım türünün ortaya çıktığı internet ortamına 7/24 bağlı olan sunucu ve istemcilerin virüs, Truva atı ve benzeri tehditlere karşı korunması sağlanır. Kötü niyetli kişilerin değerli veriye ulaşmasının ve iş sürekliliğinin aksamasının önüne geçilir.

·         Antispam: Bir şirkette yer alan yüzlerce e-posta hesabı internet ortamındaki para avcıları için değerlidir. İstenmeyen e-postaların posta sunucularını meşgul etmesi ve posta kutularını doldurması engellenir.

·         Veri Kaybı Önleme: Bilginin sınıflandırılmasıyla başlayan bu süreçte kişiler de bu sınıflara göre yetkilendirilir. Böylece yetkisi olmayan kişilerin bilgiye erişmesi, onu değiştirmesi veya ortadan kaldırması engellenir. Symantec Data Loss Prevention ürününyle sağlanan bu hizmet sayesinde bilgi sermayesi garanti altına alınır.

·         Şifreleme: Bazen kurumlarda yetkilendirmeye ek olarak, bilginin daha da güvenli hale getirilmesi gerekir. Şifreleme sayesinde depolama birimleri, e-posta yazılımları ve klasörler şifrelenerek izinsiz erişim engellenir.

·         Tek Seferlik Şifre: Özellikle mobil ofis uygulamalarında, fiziksel ofisin dışından bilgiye erişilmesi gereken durumlarda kişiye özel ve tek sefer geçerli olan şifreler gönderilebilir. Bir şifre bir girişe izin verdiği için kaynağın güvenliği çok daha üst düzeye çıkar.

·         VPN: (Virtual Private Network) sayesinde şirket kaynaklarına internet üzerinden güvenli bir şekilde bağlantı sağlanır. Mobil ofis uygulamaları ile kazanılan zamanı güvenli bir bağlantıyla desteklemek buradaki ana amaçtır.

·         Ağ Giriş Kontrolü: İstemcilerin belirlenmiş kriterlere uygunluğu incelenerek ağa güvenli ve kontrollü bir şekilde dahil olunması sağlanır. Böylece şirket ağına şüpheli kişilerin bağlanması engellenir, risk azalır.

·         LAN / WAN ve WLAN: En temel altyapı çalışması olarak, belirli bir alan içindeki bilgisayarların ve cihazların birbirine bağlanmasından kablosuz veri aktarım sisteminin hayata geçirilmesine kadar tüm aşamalar İnnova kontrolündedir.

·         WAN Optimizasyonu: WAN üzerindeki veri trafiğinin kullanılan hatlar üzerinde daha az iş gücü yaratmasını sağlar. Bu da bir anlamda yükün dengelenerek ağın sürekli erişilebilir olmasını kolaylaştırır. Sonuç olarak, veriye ve uygulamalara 7/24 kesintisiz erişim mümkün olur.

·         Yük Dengeleyici: Kurumun altyapısı üzerindeki yükün dengelenmesi, çalışanın kaynaklara erişimini kolaylaştırdığı gibi iş sürekliliğinin sağlanması açısından da önemlidir. Yükün dengelenmesi BT yönetiminin kolaylaşmasına ve riskin azalmasına yardımcı olur.

·         Sunucu Çözümleri: Uygulamaların çalışması için gerekli işlem gücünü sağlayan altyapı, işin devamlılığı açısından hayati öneme sahiptir. Bu noktada, projenin teslim edilmesinden sonra kurumun güçlü bir servis desteğine sahip olması da en az yüksek performans ve verimlilik konusu kadar önemlidir. İnnova çözümlerinde özellikle uygulama kesintisizliği için yüksek erişilebilirlik, yedeklilik ve performans gibi özellikler öne çıkar.

·         Veri Depolama Çözümleri: ‘Big Data’ kavramının ortaya çıkmasıyla yığınlar halinde tutulan verinin dönüşümü önem kazandı. Modern veri depolama çözümleri, kurumların farklı değer ve önceliklere sahip olan bütün verilerinin ‘konsolide’ edilerek tutulmasını sağlayan çözümlerdir. Bu çözümlerin kurumların verilerine değer katması, çok hızlı erişim ve yedekleme ihtiyaçlarına cevap vermesi beklenir.

·         Veritabanı ve Ortakatman Çözümleri: Günümüz veri toplumunun ihtiyaçlarına hizmet veren uygulamalar için veritabanı ve ortakatman çözümleri iş uygulamalarının en temel ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyaçların en optimum ve kesintisiz sağlanabilmesi iş birimlerinin en temel hedeflerindendir.

·         Backup ve Restore Çözümleri: Bilgi toplumunda en kritik süreçlerden birisi de veri kaybının engelleyecek çözümlere ihtiyaç olduğudur. Veri kaybı durumlarının iş kaybını minimuma indirecek tasarımların sağlanması sunduğumuz en kritik hizmetlerden birisidir.

·         Felaket Kurtarma Merkezi Çözümleri: Felaket durumları tüm kurumların nadir karşılaşacağı ancak oluşması durumunda önlem alınmaması halinde geri dönüşü olmayabilecek oranda iş, itibar ve gelir kaybına yol açabilecek olaylardır. Tasarlanan Felaket Kurtarma Merkezi çözümleri ile kurumlar felaket durumlarında çok az bir kayıp ile iş birimlerinin çalıştırabilmektedirler.

Image
Tam ekran Yukarı Yukarı Git
INTEL