LOGO ?

Logo bir kişi,kurum yada markayı dünyada temsil eden bir simgedir. Logo logotype ve amblemin bir bütünü olarak düşünülebilir. Her marka bir amblem ve bir logotype’a ihtiyaç duyar. Logo tasarlanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de markanın kurumsal kimliğini yansıtacak yani markanın ne olduğunu anlatabilecek bir çalışma yapılmasıdır. Çok karmaşık ve anlaşılması zor logolar insanlar üzerinde çok fazla ilgi uyandırmamaktadır.

 Amblem nedir, ne demektir ?

Amblem  Frasızca kökenli bir kelime olmakla birlikte bir fikri yada bir markayı temsil etmek ve insanların akıllarında kalmasını sağlmak için tasarlanır. Markalar için amblem vazgeçilmezdir. Çünkü amblem her tür platformda kullanılabilir ve reklamı yapılabilir. İnsanlar belli bir markayı severler ve kullandıkları ürünlerde bu markanın ambleminin olmasını isterler. Bu amblemler kimi zaman zenginlik göstergesi kimi zaman da karakterinin yansıtılması için kullanılabilir.

Amblemler; 3’e ayrılır

1- Harflerden oluşan amblemler

2- Biçimleriyle firma hakkında bilgi veren amblemler

3- Harf ve resimsel biçimlerin kullanıldığı amblemler.

Logotype

Logotype; logodaki yazılı kısım yani marka adını okuduğumuz kısımdır.Türkçe karşılığı olduğu söylenemez. Çoğu logoda, logotype ve logo aynı görseli oluşturur. Örneğin Coca-cola’nın meşhur yazı tipi (font) aynı zamanda Coca-cola logosudur. Harflerin birbirine olan oranları ve uyumlulukların görsel olması için uğraşılır. Fakat her markanın logosu ile logotype’ı aynı olmak zorunda değildir. Bu seçim marka yetkililerinin kendi insiyatifleridir. Örneğin adidas logotype’ı bize o markayı hemen hatırlatır ama neredeyse her yerde amblemi ile birlikte kullanılır. Markalar yayınladıkları kurumsal kimlik çalışmalarında logoların hangi oranlarda,hangi zeminlerde,hangi ölçülerde vs. gibi bilgileri paylaşmaktadır. Bu kuralların dışında bu logoların 3. şahıslar tarafından yayınlanması ve reklamının yapılması suç sayılabilir.

Özetle Logo ve Amblem

Logo Dizayn ve Tasarım Kurumsal Kimlik Çalışmasının ilk taşı denilebilir. Biz müşterilerimize Marka Yönetim Ekibimizle birlikte yaptığımız görüşmelerde Kurumsal Kimlik hakkında detaylı bilgiler veriyoruz. İstek doğrutulsunda logo dizaynlarını kurumsal kimlik çalışması dışında tasarlıyoruz.Sizi ve markanızı en iyi şekilde temsil edecek dizaynlara erişmenizi sağlıyoruz. Ayrıca yeni bir şirket kurduysanız veya farklı bir sektöre atılmaya karar verdiyseniz , Marka süreçleri ve Marka Yönetimi’ni , şirketimizin sunduğu hizmetler arasındadır. Alanında uzman bakış açısına sahip uluslar arası deneyime ve vizyona sahip uzman ekip arkadaşlarımızca , şirketimizden bu hizmeti alabilirsiniz. Marka Yönetimi ve Markalaşma süreçleri, için en belirgin detay.

 

Marka & Proje Yönetimi

MARKA NEDİR?

Marka bir kuruluşun üretip satışa sunduğu ürünü diğer ürünlerden ayıran kelime grubu,şekil,grafik,anlam gibi değerlerin bir arada sunulmasıdır. Her marka sunuş tarzı ile insanlar üzerinde farklı bir etki yaratır. Bu markanın tanıtımı ile ilgili bir konudur. Marka seçimlerinde dikkat edilmesi gereken konu markayı oluşturan harf,amblem,yazı gibi değerlerin diğer markalardan farklı olmasıdır. Her marka kendi işaret yada amblemini belirler ve insanlara kendini belirlemiş olduğu bu simgelerle tanıtır.

MARKA YÖNETİMİ NEDİR?

Marka yönetimi bir ürün yada ürün grubunun satış ve değerinin artması için bu ürünlere uygulanan satış ve pazarlama teknikleridir. Marka Yönetimi elimizdeki ürünü en iyi şekilde tanımaktan geçer. Biz ürünümüzü en iyi ve doğru şekilde tanıyıp insanlara doğru şekilde tanıtmalıyız. Marka yönetimi tüm pazarlama tekniklerini kapsar ve çalışılan markanın tüm ürün grupları ile ilgilenir. Tüm ürünler için ayrı bir çalışma gerçekleştirilir.

Ayrıca

Web Tasarım

E-Ticaret

Arama Motoru Optimizasyonu

CRM

Grafik Tasarım

Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal Kimlik

 Alanlardada hizmet vermekteyiz

Image
Tam Ekran Yukarı Yukarı Git
INTEL