MOBİL YAZILIM VE GELİŞTİRME

Android nedir?

Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış, Linux İşletim Sistemi tabanlı mobil cihazlar (PDA ve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Android aygıtların işlevselliğini daha da genişleten uygulamalar, geniş bir geliştirme grubu tarafından hazırlanmaktadır. Android için hâlihazırda 150 bin uygulama vardır. Google tarafından işletilen kurumsal bir uygulama mağazası olan Android Market haricinde, Andoid işletim sistemi uygulamaları çeşitli sitelerden de indirilebilirler. Uygulama geliştiriciler aygıtı ilk kez Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek, Java dilinde yazmışlardır.

EMIT Bilişim olarak biz neler sunuyoruz?

EMIT Bilişim olarak kurum içi personelinizin kullanması, müşterilerinizin sizinle internet üzerinden mobil olarak iletişim kurabilmesi veya reklam ve pazarlama faaliyetlerinizde kullanmanız için Android platformlarda mobil yazılım geliştirmekteyiz. Ayrıca Advergame sayesinde reklamınızın bulunduğu oyun uygulamalarını ücretsiz olarak dağıtarak size düşük maliyetlerle reklam imkanı sunmaktayız.

Neden Android'i tercih ettik?

Google, Android kullanan (telefon, tablet) cihazların günlük aktivasyon rakamını sürekli güncellemekte ve bu rakam her gün giderek artmaktadır. Türkiye'de henüz yaygınlaşmamış olmakla birlikte, açık kaynaklı bu platfomun Türkiye gibi fiyat endeksli bir ülkede sektördeki egemenliğini arttıracağını düşündüğümüz için, Android tabanlı yazılımlar geliştirme faaliyetlerimize başladık.

Diğer İşletim Sistemleri için yazılım geliştiriyor muyuz?


Proje yönetim algısında olduğumuz için arayüz tasarım ve altyapı tasarımlarını EMIT Bilişim bünyesinde yürütmekteyiz. Bununla da kalmayıp projelerin yönetimini de gerçekleştirmekteyiz. Elbette her mobil sistem farklı bir yazılım dili ve çerçevesi kullandığı için, farklı sistemler farklı uzmanlık gerektirmektedir. Ancak tüm işleyiş bütün sistemler için aynıdır. Kısacası, Android harici mobil sistemler için yazılım geliştirme hizmetini, farklı bir uzmanlık gerektirdiği için dış kaynaklar kullanarak yürütmekteyiz. 

Mobil Yazılım ile Neler Yapılabilirsiniz?

- Mobil yazılım sayesinde şirket tanıtımlarını ve satış yeteneklerini arttıracak yazılımlar geliştirebilir, böylece müşterileriniz ile ilişkilerinizi daha da sağlamlaştırıp her iki taraf için de daha karlı hale getirebilirsiniz.

- Mobil dergi ve haber uygulamaları geliştirebilirsiniz.

- Mevcut ERP, CRM, MRP uygulamalarınız ile uyumlu çalışabilecek uzaktan ölçüm monitor ve kontrol uygulamaları geliştirebilirsiniz.

- Mobil uygulama sayesinde çalışanlarınızın sahada teklif hazırlayabilmesini sağlayabilirsiniz.

- Ürün tanıtım desteği için ürünlerinizi daha da belirginleştiren oyunlar geliştirebilirsiniz.

- Müşterilerinize oldukça cazip gelecek uygulamalardan biri olarak, onlara kendi hesaplarına kolaylıkla erişip bilgilerini görüntüleyebilme, talimatlar verebilme imkanını sağlayabilirsiniz.

 

Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti (Iphone, Ipad, Android, Bada, Ovi, Rim)

 

Günümüzde mobil cihaz kullanıcı sayısı büyük bir hızla artmaktadır. Mobil internet bağlantı hızının (3G), yerel internet hızına rakip olmaya başlaması ile şirketlerin mobil yazılım ihtiyaçları kaçınılmaz olmuştur. MobiSoft Bilişim mobil yazılım konusunda deneyimli uzman ekibiyle tüm mobil platformlarda şirketlerin ihtiyaçlarına uygun mobil yazılımlar üretmektedir.

Özellikle pazar payının çoğunlupuna sahip iPhone / iPad platformunda uygulama geliştirme çalışmlarına hızla devam etmekteyiz. Öte yandan Android, Samsung Bada ve Nokia Ovi platfromları için de çalışmalar yapmaktayız. Amacımız projelerimizde müşterilerimizin uygulamalarına mobil pazarın tümüne başarıyla ulaştırabilmektir.

Eğer mobil uygulama ihtiyacınız var ise bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Mobil uygulamanızın projelendirme, analiz sürecinden uygulama mağazasında yayınlandığı tarihe kadar tüm süreçlerde yanınızdayız.

Bu alandaki hizmetlerimiz

Image
Tam Ekran Yukarı Yukarı Git
INTEL